• Stwórz swoja własną, wirtualną kartę ciąży! Analiza cyklu, badania, testy - wszystko w jednym miejscu!
  • Zapraszamy do galerii testów ciążowych i owulacyjnych. Porównaj swój wynik testu !!!

Baza wiedzy / Artykuły / Naturalne metody i środki wspomagające zajście w ciąże.


Odpowiednio skomponowana dieta ma ogromny wpływ na zdrowie, a także na zdolność do zajścia i utrzymania ciąży. Starając się o dziecko należy zwrócić uwagę, czy w diecie obojga małżonków są odpowiednie witaminy:
- Wit A: wspomaga wytwarzanie hormonów płciowych u kobiet i mężczyzn
- Wit B6: harmonizuje żeńskie hormony płciowe
- Wit B12: wspomaga produkcję plemników, wspomaga tworzenie komórek DNA i dojrzewanie komórki jajowej przed owulacją
- Wit C: poprawia mobilność plemników, ale jej zbyt duża ilość powoduje wysychanie śluzu szyjkowego
- Wit E: poprawia ogólne zdolności rozrodcze.
Dodatkowo można spróbować preparaty ziołowe, które są dostępne na rynku oraz podjąć próby niekonwencjonalnego zastosowania typowych środków farmakologicznych. Wszystko oczywiście należy racjonalnie przemyśleć i oczywiście nie stosować wszystkich metod naraz.

Na śluz:
Śluz płodny jest niezbędny w procesie zapłodnienia, ponieważ umożliwia przemieszczanie się plemników, odżywia je ich kapacytację( dojrzewanie) bardzo ważne jest, by był on odpowiedniej, jakości i ilości. Niestety często niedobory śluzu powstają w wyniku farmakologicznego wywoływania owulacji. W takich wypadkach można wspomagać się dodatkowymi preparatami.

Olej z wiesiołka:
Wspomaga zwiększenie ilości śluzu Należy go przyjmować ok. 3 razy na dobę, wszystko zależy od reakcji organizmu. Mimo, że jest to preparat ziołowy trzeba postępować z nim bardzo ostrożnie, najlepiej zażywać wyłącznie od początku cyklu do rozpoczęcia fazy płodnej, maksymalnie do owulacji ze względu na to, że może powodować mikroskurcze macicy.

Olej z siemienia lnianego/siemię lniane:
Także dobroczynnie wpływa na zwiększenie ilości śluzu. Można przyjmować go w kapsułkach lub siemię rozgotowane i pite w formie galaretowatego napoju.

Magnez:
Można go zażywać przez cały cykl. Pozytywnie wpływa, na jakość śluzu. Witamina B6 wspomaga wchłanianie magnezu, dlatego zaleca się stosowanie takiego zestawu.

Syropy przeciwkaszlowe:
Rozrzedzają zbyt gęsty i trudny do pokonania przez plemniki. Guajazyl lub Flegamina są wystarczające, niestety polecane jest zastosowanie Ok. 2 butelek w okresie okołoowulacyjnym, kiedy zauważymy występowanie gęstego śluzu.

Kolejnym aspektem przeszkadzającym w zajściu w ciążę jest podwyższona prolaktyna (nie można oczywiście odnosić tej metody do leczenia hiperprolaktynemi). Nadmiar blokuję owulację. Doskonałym naturalnym lekiem jest tutaj Castagnus.
Castagnus, czyli wyciąg z niepokalanka mnisiego.
Należy go zażywać przez okres 90 dni (codziennie), po czym zrobić 1-2 miesiące przerwy. Dostępny jest bez recepty, nie mniej jednak należy skonsultować jego przyjmowanie z lekarzem. Nie można zakładać, że mamy problem z prolaktyną i łykać leki na wyczucie. Zawsze lepiej wykonać test obciążenia metoclopramidem i dopiero dostosowywać leczenie. Castagnus przypadku łagodnego podwyższenia prolaktyny powinien pomóc. Jednakże w cięższych przypadkach, zwłaszcza tam, gdzie nie występuje owulacja trzeba sięgnąć po cięższa artylerię.

Męskie sprawy:
Generalnie na poprawę ilości i jakości plemników ma wpływ zdrowy styl życia. Nie powinno się przegrzewać narządów płciowych, nosić obcisłych spodni, zażywać gorących kąpieli. Ponadto, na jakość spermy ma wpływ stan zdrowia, stres, zmęczenie, czas abstynencji płciowej. Wspomagacze dla panów to przede wszystkim preparaty witaminowe zawierające cynk, selenem, witaminę E oraz żelazo. Preparatem zwiększającym ilość plemników jest sproszkowany korzeń maki, ruchliwość poprawia L-karnityna. Problemy z nadmierną aglutynacją może rozwiązać Mucosolvan. Dobrym preparatem, który można zażywać cały czas jest wit C. Zwiększa ona ruchliwość plemników. Przed stosunkiem można także wypić kawę lub colę, ponieważ kofeina daje im przyspieszenie.

Modyfikacja diety oraz suplementacja w pewnym stopniu jednoczy parę w staraniach o dziecko. W pewnym sensie jest wsparciem dla kobiety, która to zazwyczaj zobligowana jest do dbania o siebie oraz do samoobserwacji. Wspólna praca cementuje związek, partnerzy są dla siebie wsparciem, przez co redukuje się napięcie związane z niemożnością poczęcia dziecka. Zadowoleni, zjednoczeni i wspierający się partnerzy mają mniej stresu a tym samym większe szanse na zajście w ciążę.


Nie dodano jeszcze komentarzy


Czy na pewno usunąć komentarz?

© 2013 - 2020
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.