• Stwórz swoja własną, wirtualną kartę ciąży! Analiza cyklu, badania, testy - wszystko w jednym miejscu!
  • Zapraszamy do galerii testów ciążowych i owulacyjnych. Porównaj swój wynik testu !!!

strona główna / baza wiedzy / kalkulatory / kalkulator daty porodu


Czym jest?

Kalkulator terminu porodu pozwoli przyszłej mamie przewidzieć przybliżoną datę przyjścia dziecka na świat i przygotować się na narodziny. Data porodu to jednocześnie termin, w którym kończy się okres ciąży i następuje tzw. "rozwiązanie". Jak dowiedzieć się kiedy urodzi się dziecko? Ze względu na to, że dokładny moment zapłodnienia zwykle nie jest znany, lekarz liczy czas rozpoczęcia ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W obliczeniach bierze także pod uwagę moment pierwszych ruchów płodu oraz wysokość dna macicy. Uzyskany w kalkulatorze wynik określa prawdopodobny dzień porodu. Jest to termin jedynie orientacyjny, ponieważ tylko 5% dzieci przychodzi na świat w ściśle przewidzianym dniu. Większość kobiet (prawie 2/3) nie rodzi w konkretnie wyznaczonym przez lekarza okresie. Poród może nastąpić zarówno około 2 tygodnie przed, jak i 2 tygodnie po przewidywanym terminie porodu ustalonym w sposób opisany powyżej. Wyznaczona przez lekarza data porodu jest tylko orientacyjna. Uznaje się, że ciąża trwa 40 tygodni (280 dni), licząc od daty ostatniej miesiączki, jeżeli okres pojawiał się regularnie, tj. co 28-30 dni. Jeśli jednak odstępy między miesiączkami były dłuższe lub krótsze, to wyliczony termin porodu może nie być precyzyjny.

Jak obliczyć?

Aby uzyskać datę narodzin dziecka, podaj termin rozpoczęcia ostatniej menstruacji i długość swojego cyklu, a następnie kliknij na przycisk oblicz.
© 2013 - 2020
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.