• Stwórz swoja własną, wirtualną kartę ciąży! Analiza cyklu, badania, testy - wszystko w jednym miejscu!
  • Zapraszamy do galerii testów ciążowych i owulacyjnych. Porównaj swój wynik testu !!!

strona główna / baza wiedzy / kalkulatory / kalkulator płci dziecka


Czym jest ?

W niektórych przypadkach – jeśli dziecko nie chce właściwie się ułożyć – prawie do samego porodu za pomocą usg nie da się z pewnością stwierdzić, czy na świat przyjdzie syn czy córka. Wtedy można spróbować samemu odgadnąć płeć.

Czy da się sprawdzić płeć?

Zaplanować płeć dziecka to marzenie wielu rodziców. Kalkulator płci dziecka opracowany został na podstawie chińskiego kalendarza płodności. Kalendarz ten powstał 700 lat temu i według jego twórców pozwala przewidzieć płeć dziecka na podstawie dwóch parametrów. Parametry te oblicza się według kalendarza księżycowego. Chińczycy uważają, że metoda ta jest trafna w 99%, a w Stanach Zjednoczonych trafność ocenia się na 85%. Płeć dziecka jednak to kwestia biologiczna i odpowiedzialne są za nią komórki męskie, które są nośnikami informacji. Nie zależy więc ona od fazy księżyca, godziny zbliżenia czy specjalnej diety.

Jak obliczyć?

Aby uzyskać informacje o tym jaka prawdopodobnie może być płeć dziecka w teście wpisujemy miesiąc poczęcia i wiek matki w chwili poczęcia (istotne są ukończone lata, a nie rocznikowe)
© 2013 - 2020
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.