• Stwórz swoja własną, wirtualną kartę ciąży! Analiza cyklu, badania, testy - wszystko w jednym miejscu!
  • Zapraszamy do galerii testów ciążowych i owulacyjnych. Porównaj swój wynik testu !!!

strona główna / baza wiedzy / kalkulatory / kalkulator narodzin


Czym jest ?

W kalendarzu ciąży można sprawdzić tydzień po tygodniu, jak rośnie twoje dziecko i czego można oczekiwać podczas 40 tygodni ciąży.

Co daje kalendarz?

Dzięki kalendarzowi ciąży można zobaczyć, jak rozwija się i rośnie dziecko, jak kształtują się jego narządy i co dzieje się na kolejnych etapach ciąży. Rozpoczęcie ciąży datujemy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, chociaż w tym czasie nie doszło jeszcze do zapłodnienia. Nastąpi ono dopiero za kilkanaście dni. Organizm nie przekazuje jeszcze żadnych sygnałów alarmowych.

Pierwszy trymestr ciąży:

Pierwszy trymestr ciąży to okres największych zmian w ciele kobiety. Hormony ciążowe powodują, że piersi stają się pełniejsze, brzuch zaokrąglony, a twarz promienieje. W tym czasie pojawiają się pierwsze objawy ciąży: nudności, zmęczenie, nadwrażliwość na zapachy, zachcianki. Pierwszy trymestr ciąży to czas, kiedy trzeba udać się do ginekologa i wykonać pierwsze ważne badania.

Drugi trymestr ciąży:

Drugi trymestr ciąży to czas, w którym dziecko zaczyna intensywnie rozwijać się. Znacznie poprawia się samopoczucie kobiety w ciąży i warto to wykorzystać. W drugim trymestrze mogą pojawić się duszności, częste wizyty w toalecie, bóle głowy, czy swędzenie skóry w ciąży. Warto pamiętać o regularnych wizytach lekarskich i badaniach.

Trzeci trymestr ciąży:

Końcowe etapy rozwoju zarodka przypadające na 7,8 i 9 miesiąc ciązy, to właśnie trzeci trymestr. Zasadniczą cecha tego okresu jest prawdopodobieństwo przeżycia dziecka poza organizmem matki. Na początku trzeciego trymestru płód wygląda już jak donoszony noworodek, tyle że jest bardzo mały i szczupły. Ten ostatni okres ciąży wiąże się już z przygotowaniami do porodu. Przez ostatnie tygodnie ciąży maluszek będzie przygotowywał się do przyjścia na świat. Nabierze masy, zgromadzi zapasy tłuszczu i ułoży się główką w dół.

© 2013 - 2020
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.