• Stwórz swoja własną, wirtualną kartę ciąży! Analiza cyklu, badania, testy - wszystko w jednym miejscu!
  • Zapraszamy do galerii testów ciążowych i owulacyjnych. Porównaj swój wynik testu !!!

strona główna / baza wiedzy / kalkulatory / kalkulator wagi w ciąży


Dlaczego warto z niego korzystać, co zyskujemy?

Prawidłowa waga w ciąży ma ścisły związek z prawidłowym rozwojem płodu. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie przyrostu masy ciała w kolejnych miesiącach oczekiwania na dziecko. Kalkulator przyrostu wagi pozwoli ci przewidzieć, jak będzie się zmieniała twoja waga wraz z rozwojem ciąży. Pozwoli też na reagowanie, jeśli masa ciała będzie znacząco odbiegała od prognozy.

Ile powinna wynosić waga?

Ilość kilogramów zależy od tego, czy przed ciążą kobieta miała niedowagę, ważyła prawidłowo, czy miała nadwagę. Przeciętna kobieta przybiera w ciągu 9 miesięcy ok. 11-13 kg. Jednak jeśli przed poczęciem dziecka miała niedowagę - przytyje prawdopodobnie więcej, jeśli zaś miała nadwagę - jej masa zmieni się najpewniej jedynie o 7-9 kg. Jeśli przyszła mama spodziewa się bliźniaków, rekomendowana waga także będzie odpowiednio większa. W pierwszym trymestrze ciąży kobieta tyje ok. 1–2 kg, w drugim ok. 6, a w trzecim – ok. 5 kg. W 6. tygodniu ciąży zmiana wagi nie jest jeszcze dostrzegalna. Dopiero ok. 12. tygodnia ciąży będzie widać, że zmianę. Największa zmiana nastąpi między 20.–30. tygodniem ciąży. Po 36. tygodniu ciąży przyrost masy ciała jest zazwyczaj mniejszy. Przyszłe mamy przybierają na wadze w różnym tempie.

Jak obliczyć?

Aby uzyskać wynik, musisz do kalkulatora wprowadzić swoje dane: wzrost i wagę sprzed ciąży. Uzyskany wynik będzie jedynie orientacyjny i w indywidualnych przypadkach może odbiegać od wskazań.

© 2013 - 2020
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.