• Stwórz swoja własną, wirtualną kartę ciąży! Analiza cyklu, badania, testy - wszystko w jednym miejscu!
  • Zapraszamy do galerii testów ciążowych i owulacyjnych. Porównaj swój wynik testu !!!

O Nas

Planujesz powiększyć swoją rodzinę? Twoim marzeniem jest wykorzystanie naturalnych metod planowania rodziny jako naturalnej metody antykoncepcji? Serwis Cyklometr.pl jest właśnie dla Ciebie. Pomożemy Ci zapoznać się w szczegółowy sposób z naturalnymi metodami antykoncepcji, które nie będą szkodliwe dla Twojego organizmu. Będziesz mogła w zdrowy i naturalny sposób kontrolować moment zapłodnienia, co uchroni Cię przed niechcianą ciążą.

Nasz serwis jest przyjazny zarówno kobietom będącym w ciąży jak i starającym się o dziecko. Na naszej stronie będziesz mogła prowadzić wirtualną kartę cięży, co ułatwi Ci przechowywanie wszystkich dokumentów ciążowych. Na pewno ich nie zgubisz i wszystko znajdowało się będzie w jednym miejscu. Staramy się pomagać również kobietom, które mają trudności z zajściem w ciążę i podejmują różnego rodzaju próby leczenia. Dostarczamy informacji na temat nowatorskich metod leczenia niepłodności. W naszym serwisie znajdziesz specjalny słowniczek, w którym odnajdziesz znaczenia różnego rodzaju terminów związanych z ciążą, zapłodnieniem i leczeniem kobiecych dolegliwości. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do terminu który zasłyszałaś u lekarza czy też od koleżanki, zawsze możesz go tutaj sprawdzić.

Jednak, nasz serwis to nie tylko miejsce dla kobiet pragnących mieć dziecko. Znajdzie tu informacje również kobieta, która wyłącznie chce prowadzić obserwację swoich cykli. Cykle przedstawiane są w formie graficzne, dlatego w łatwy sposób można się z nimi zapoznać i odczytać z nich potrzebne dane. Wykresy są tak ułożone, aby żadna kobieta nie miała problemów z zapoznawaniem się z nimi. Dlatego też, śmiało można powiedzieć, że nasz portal jest skierowany do wszystkich kobiet, którym zależy na zdrowiu i które interesują się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą kobiecością z medycznego i zdrowotnego punktu widzenia.

Na naszej stronie znajduje się również forum, na którym każda kobieta będzie mogła zadać pytanie jak i pomóc innym w zagadnieniach, na jakich się zna i w jakich ma doświadczenie. Zależy nam na tym, aby forum tętniło życiem i było miejscem internetowych spotkań płci pięknej. Chcemy, aby było to miejsce, w którym kobiety znajdą wsparcie i będą mogły porozmawiać o sprawach, o których w realnym świecie wstydzą się mówić. Na naszym forum nie ma tematów tabu. Nikt nie zostanie wyśmiany. Każda kobieta znajdzie pomoc i wsparcie oraz będzie mogła skorzystać z porady.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis modułów, które wchodzą w skład naszego serwisu. Warto się z nimi zapoznać, aby jeszcze lepiej poznać nasz serwis.

Moduł zarządzania cyklami


Dzięki temu modułowi, w naturalny sposób będziesz mogła planować rodzinę. Otrzymujesz możliwość tworzenia, modyfikacji i usuwania swoich cykli. W każdym dniu rejestracji, możesz wprowadzać do wykresu temperaturę, sposób mierzenia i godzinę pomiaru. Jest tam miejsce na umieszczenie również takich informacji jak opis pojawiającego się śluzu, informacje o szyjce macicy, informacje o różnych zmianach w naszych organizmie takich jak np. gorączka. Możesz również wprowadzać wyniki testów ciążowych, a także wprowadzać swoje notatki. Będzie to Twój internetowy kalendarzyk przebiegu starania się o dziecko i kontrolowania stanu swojego zdrowia.

Moduł zbierania wyników badań wraz z kalendarzem


Wystarczy wprowadzić do serwisu swoje wyniki nadań, a system wygeneruje dedykowany wykres, który pokaże Ci jak przebiega proces Twojego leczenia i co jeszcze należy zrobić, aby poczuć się lepiej. W jednym miejscu, możesz przechowywać wszystkie dane na temat swojego zdrowia. Poza tym, internetowy kalendarzyk posiada funkcję przypominania o zbliżających się badaniach (również poprzez SMS), przez co nigdy nie zapomnisz na czas udać się do lekarza. Dzięki temu kalendarzykowi, w znakomity sposób przeprowadzisz proces diagnozy, a leczenie odbędzie się w skuteczny sposób. Moduł analizy danych Posiadany przez nasz serwis moduł analizy danych jest klasyczny. Można dzięki niemu wykonywać kompleksową analizę cyklu. Dzięki temu, każda kobieta będzie mogła uzyskać odpowiednią kontrolę nad swoim cyklem, przez co planowanie i zapobieganie ciąży będzie się mogło odbywać w skuteczny sposób. Z analizy, jaka zostanie przeprowadzona w naszym serwisie, można będzie określić najwcześniejsze i najpóźniejsze skoki temperatury w monitorowanego cyklu, czas trwania fazy lutealnej. Są to jedynie niektóre możliwości, jakie posiada nasz serwis. Analizy są prezentowane w formie tekstu i wykresu.

Moduł galerii zdjęć


Do naszego serwisu można przesyłać zdjęcia w 3 kategoriach. Pierwszą z nich są to zdjęcia przeprowadzanych testów owulacyjnych i ciążowych. Drugą grupą są zdjęcia usg płodu lub narodzonych dzieci. W trzeciej kategorii umieszczane są zdjęcia rodziców oraz zdjęcia brzuszków ciążowych. W naszym serwisie wszystkie zdjęcia można poddawać obróbce graficznej, która polega będzie na skalowaniu, inwersji czy operacji dot. histogramu. Moduł karty ciąży Dzięki temu modułowi kobieta w ciąży może prowadzić elektroniczne wydanie papierowej karty ciąży. Dzięki tej możliwości, kobieta ma możliwość wprowadzać wiele istotnych informacji na temat swojego zdrowia jak i zdrowia dziecka. Znalazło się również tam miejsce na to, aby umieścić wszystkie swoje badania, wyniki, konsultacje lekarzy. Można także umieszczać informacje o przebiegu ciąży takie jak pierwsze ruchy dziecka w brzuchu czy dane na temat USG. Moduł karty ciąży jest skonfigurowany z modułem zbierania wyników.

Moduł SMS/MMS BOT


Moduł SMS/MMS umożliwia szybkie i bezproblemowe zasilanie danymi Twojego konta. Wysłanie krótkiej informacji o treści: T36.7 uruchomi automatyczny proces rejestracji temperatury w danym dniu na aktualnym cyklu. Do dyspozycji masz szereg zdefiniowanych operacji. Komunikacja z modułem SMS/MMS Bot jest obustronna i automatyczna. Moduł SMS/MMS Bot informuje o zbliżających się badaniach w ramach zdefiniowanych przez Ciebie harmonogramów np. o terminie wizyty u lekarza, terminie wykonania badań piersi, terminie badania usg itp. Moduł SMS/MMS może być również wykorzystany w procesie zasilania danych zdjeciowych prezentowanych w module galerii zdjec.

Moduł bazy wiedzy


Jest to pożyteczny moduł dla kobiet, które chcą się więcej dowiedzieć na temat ciąży, zapłodnienia oraz kobiecych chorób. Znajdują się tam opisane od A do Z wszystkie zagadnienia które dotyczą kobiecych spraw. Można tam sprawdzić zasłyszane i niepokojące nas terminy. Poza tym znajdziemy tam również serię specjalistycznych artykułów dotyczących płodności, bezpłodności i kobiecych spraw związanych ze zdrowiem. Znajduje się tu również wbudowany kalkulator, dzięki któremu można będzie obliczyć cykl menstruacyjny, dni płodne i niepłodne. W tym module, przyszli rodzice znajdą informacje na temat zdrowia w ciąży i właściwej diety, a także artykuły dotyczące dolegliwości ciążowych.

Moduł społecznościowy


Nasz serwis posiada także własne forum, na którym każda kobieta będzie mogła się wypowiadać i pomagać innym kobietom. Forum posiada opcję ogólnodostępną jak i prywatną. Z poziomu własnego konta masz możliwość zarządzania listą swoich znajomych oraz dodawać osoby, z którymi chcemy nawiązać bliższy kontakt. Informacje w serwisie można publikować na trzech poziomach. Można dostarczać je tylko znajomym, tylko użytkownikom serwisu cyklometr.pl lub bez ograniczeń.


Z pozdrowieniami
Zespół cyklometr.pl

© 2013 - 2020
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.