• Stwórz swoja własną, wirtualną kartę ciąży! Analiza cyklu, badania, testy - wszystko w jednym miejscu!
  • Zapraszamy do galerii testów ciążowych i owulacyjnych. Porównaj swój wynik testu !!!

strona główna / baza wiedzy

NPR

Metoda Rötzera Metoda Billingsa Metoda Kippleyow Metoda angielska Metoda niemiecka NaproTechnologia

Metoda niemiecka

Opis

Metoda niemiecka wykorzystuje wiedzę dostępną między innymi dzięki pracy profesora Rötzera. Niemiecka reguła dla niepłodności poowulacyjnej mówi, że zaczyna się ona albo wieczorem 3. dnia po szczycie objawu śluzu, albo wieczorem 3. dnia wzrostu temperatury (przy spełnieniu identycznych warunków jego wyznaczania jak u Rötzera) — w zależności od tego, co nastąpi później. Metoda niemiecka jest rozbudowaną wersją metody angielskiej.

Reguły interpretacji cyklu

Gdy chodzi o wyznaczanie niepłodności przedowulacyjnej, to począwszy od drugiego cyklu (pod warunkiem że w poprzednim wystąpiła faza wyższej temperatury) można uznać pierwszych 5 dni za niepłodne. W kolejnych cyklach, jeśli kobieta ma zapisane długości ostatnich 12 cykli można stosować zasadę: „najkrótszy cykl minus 20”. Z kolei po przeprowadzeniu obserwacji temperatury w przynajmniej 12 cyklach, można zacząć stosować regułę: „najwcześniejszy wzrost temperatury minus 8” (czyli zmodyfikowana regułę Döringa). Równocześnie, zgodnie z zasadą „podwójnego sprawdzenia” trzeba pamiętać, że pojawienie się śluzu zawsze wyznacza początek płodności, bez względu na wyliczenia. Autorzy tej metody dopuszczają stosowanie w okresie wyznaczonym jako płodny antykoncepcji barierowej (chodzi głównie o prezerwatywy) i w badaniach nad skutecznością metod konsekwentnie wyodrębniają grupę użytkowników nie praktykujących okresowej wstrzemięźliwości.


© 2013 - 2020
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.